Affiliate Marketing (İş Ortaklığı) Sistemi

İnternetin önemli hale gelmesiyle birlikte internet üzerinden para kazandıran sistemler de gelişim göstermeye başlamıştır. Böylece e-ticarette, affiliate marketing (pazarlama) gibi ticari satış sistemleri ortaya çıkmıştır. İnternet üzerinde iletişim ağı sistemi kuvvetli olduğu için ve daha fazla kişiye ulaşılabildiğinden dolayı son yıllarda elektronik ortamda yapılan reklamcılık faaliyetleri de önem kazanmıştır. Bir tıkla dünyanın dört bir yanından satış ve reklamcılık faaliyetleri yürütülmektedir. İnternet platformlarında gerçekleşen bu faaliyetler hem firmalar hem de kişiler açısından karlı ve etkili bir yöntem haline gelmiştir.

Okumaya devam et Affiliate Marketing (İş Ortaklığı) Sistemi

E-ticaret Firmalarının Affiliate Marketing ile İlişkisi

Sürekli değişen internet dünyasındaki Affiliate Marketing, henüz ülkemizde çok gelişmiş olmasa da yurtdışında epey yaygın bir pazarlama tekniği olarak kullanılıyor. Affiliate yani satış ortaklığı programları CPA (cost per action) veya CPS (cost per sale) üzerinden bir çalışma prensibi geliştirmiş durumdadır.

E-ticarette daha fazla satış yapabilmek için reklam ve pazarlama stratejilerinin yanına Affiliate Marketing’i de eklemeniz gerekir.

Okumaya devam et E-ticaret Firmalarının Affiliate Marketing ile İlişkisi