Dropshipping Yapanların İnternette Satabileceği Popüler Ürünler 2021

Dropshipping Türkiye genelinde günden güne daha fazla ilgi görmektedir. Bu uygulama en basit tabiriyle e-ticaret dünyasında stoksuz satış yapmak manasına gelmektedir. En çok tercih edilen satış modellerinden biridir ve stok maliyeti yoktur. Ayrıca istediğiniz her ürünü satışa sunabilirsiniz. Bunun için ürünü tedarik edebileceğiniz toptancı ile anlaşma yapmanız yeterli olacaktır. İnternet üzerinde dropshipping firmaları ile ilgili araştırma yaptığınızda bu alanda faaliyet gösterenler ve tedarikçilerle ilgili çok sayıda bilgiye ulaşabilirsiniz. Böylece alım satım sürecinizi daha profesyonel şekilde yürütebilirsiniz. Bu noktada ürün seçiminizi doğru yapmanız başarınızı doğrudan etkileyecektir.

Okumaya devam et Dropshipping Yapanların İnternette Satabileceği Popüler Ürünler 2021

Stoksuz Satış Nedir, Nasıl Yapılır?

Stoksuz satış ya da diğer ismi ile dropshipping klasik ticaret anlayışından biraz daha farklıdır. Bu sistemde ürün stokları tutulmaz, bunun yerine gelen siparişler doğrudan tedarikçi firmaya iletilir. Sipariş gönderimi tedarikçinin kendi deposu üzerinden yapılır. Böylece hem firma ürünlerini stok olarak tutmamakta hem de tedarikçiler ürününü satabilmektedir.

Okumaya devam et Stoksuz Satış Nedir, Nasıl Yapılır?

Dropshipping Nedir?

Ticarete atılmak istiyorsunuz. Fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Üstelik sermayeniz de çok kısıtlı. Bu durumda ürün al – sat yapmak yerine daha farklı yollara yönelebilirsiniz. Bunlardan biri de Dropshipping. Dropshipping ticaret sistemi kâr odaklıdır ve yüksek sermaye ihtiyacı doğurmaz.

Dropshipping stoksuz satış anlamına gelmektedir. Size ait olmayan bir ürünü satmak için aracı konumundasınızdır. Bu durum da ürünleri önceden alıp stok yapmanızın gerekliliğini ortadan kaldırmaktadır. Size ait olmayan bir ürünü üzerine kâr koyarak satışa sunduğunuz için daha az risk taşımaktadır. Stok için ürün almadığınızdan dolayı satış gerçekleşmediği zamanlarda da havaya yatırım yapmamış olursunuz. Ürünü görmez ve üstlenmezsiniz. Ürünü alacağınız yer ile anlaşırsınız ve katalog fiyatı üzerinden kârınızı oluşturarak satışa sunarsınız. Satış yaptığınızda katalog üzerindeki miktarı firmaya iletirsiniz ve aradaki fark da sizin cebinize kalır.

Okumaya devam et Dropshipping Nedir?

E-ticaret Sitemde Sattığım Ürünleri Nasıl Alabilirim?

Hangi ürünlerin e-ticaret sitesinde satılacağını belirleyen bir sonraki adım, ürünleri satmak ve müşterilerinize gönderebilmek için ürünlere ulaşmanızı içerir. Sizin tercihlerinize bağlı olsa da, çoğunlukla sattığınız ürünlere dokunamaz veya onları göremezsiniz. Öte yandan, stoklarınızı bir depoda (Hatta garajınızda bile) saklayarak tam anlamıyla yönetebilirsiniz. Okumaya devam et E-ticaret Sitemde Sattığım Ürünleri Nasıl Alabilirim?