E-ticaret Satış Stratejisi Belirlemenize Yardımcı Araçlar – 1

Müşterileriniz Sitenize Hangi Kanallar Aracılığıyla Ulaşıyor? Ziyaretçi Profilinizi Biliyor Musunuz?

E-ticaret Satış Stratejilerinizi Belirlemenize Yardımcı Ücretsiz Araçlar yazı dizimizin ilki olan bu yazımızda Yandex Metrica ve Google Analytics uygulamalarını ele alacağız.

E-ticaret yaparken satışlarınızı arttırmanız için doğru strateji belirlemeniz gerekmektedir. Bu noktada düzenleyeceğiniz kampanyaların ziyaretçi profilinize uyması, sitenizi gelen ziyaretçilerin birer müşteriye dönüşmesi için çok önemlidir. Yapacağınız kampanyalar kadar bu kampanyaları duyuracağınız kanallar da sitenize yeni ziyaretçilerin gelmesini sağlamak için oldukça önemlidir. Bu yazımızda sitenize gelen ziyaretçi profilini belirlemeniz ve bu kullanıcıların hangi trafik kanalları ile sitenizi ziyaret ettiğini analiz etmeniz adına ücretsiz 2 uygulamadan bahsedeceğiz. Yazımızın devamında anlatacağımız Yandex Metrica ve Google Analytics uygulamalarını kullanarak siteniz için belirleyeceğiniz satış stratejileri hedeflerinize ulaşmanızda oldukça etkili olacaktır.

Okumaya devam et E-ticaret Satış Stratejisi Belirlemenize Yardımcı Araçlar – 1

Bilinmesi Gereken Google Analytics Terimleri

Google Analytics kullanırken zaman zaman farklı terimlerle karşılaşabiliyorsunuz. Bu terimlerin anlamını bilmediğiniz zaman uygulamalarınız veya internet sitelerinizin verilerini tam anlamıyla doğru bir şekilde inceleyemiyorsunuz. Bu yüzden de eğer internet sitelerinizin istatistiklerini düzenli ve doğru bir biçimde kontrol etmek istiyorsanız bazı Google Analytics terimlerinin anlamlarını bilmelisiniz. Öncelikle bilmeyenler için kısaca bir Analytics’ten bahsedelim;

Okumaya devam et Bilinmesi Gereken Google Analytics Terimleri

Google Analytics Nasıl Kurulur?

Google Analytics nedir, nasıl çalışır ve nasıl kurulur sorularını bu yazımızda sizin için adım adım anlatmaya çalışacağız. E-ticaret verilerinizi takip etmenin en iyi ve ücretiz aracı olan bu aracı işlerinizde nasıl kullanacağınızı Uzman Kobisi Ekibi olarak aktarmaya çalışacağız. Analytics hakkında tüm yazılarımızı Google Analytics kategorimizden takip edebilir hatta bültenimize abone olarak email ile haberdar olabilirsiniz. Okumaya devam et Google Analytics Nasıl Kurulur?