E-Ticaret Siteleri Yılbaşı Alışveriş Sezonu için Sitelerini Nasıl Tasarlıyorlar?

Yılın yine o zamanı geldi. E-ticaret siteleri, satış, indirimler ve bolca özel teklifleri sunarken, daha iyi bir pazarlama yapmak amacıyla ilginç web tasarımları oluşturmaktadırlar. Yılbaşı alışveriş sezonu, çevrimiçi satıcıların kutlama tasarım temaları ile sitelerini en çok doldukları dönemdir.  Ziyaretçilerin müşteriye dönüşümlerini, satışlarını ve nihai olarak kazançlarını arttırmak için çoğu zaman denenmiş, test edilmiş ve gerçek satış taktikleri kullanırlar; aciliyet duygusu yaratma ve tükenmek üzere algısı gibi. Gelin birlikte e-ticaret dünyasının en önemli sitelerinden bazılarının 2017 yılbaşı için nasıl bir tasarım hazırladıklarına bir göz atalım.

Okumaya devam et E-Ticaret Siteleri Yılbaşı Alışveriş Sezonu için Sitelerini Nasıl Tasarlıyorlar?

E-Ticaret Siteleri için Yılbaşı Promosyon Fikirleri

Kendinizi müşterilerinizin tam da istediği pazarlama yöntemlerini yaratmış olarak düşünün.. Üyelerinizin sizden gelecek e-postaları dört gözle beklediklerini hayal edin. Eğer bu sadece bir hayal gibi görünüyorsa – şu an işinizi yanlış yapıyorsunuz.

Yılbaşı sizler için yılda bir kez elinize geçen ve çok büyük bir potansiyel müşteri kitlesine ulaşabileceğiniz bir fırsattır. Sadece satışları artırmaya odaklanmak yerine, nokta atışı yaparak yeni ziyaretçilerinizi sadık üyelere dönüştürmeyi amaçlamalısınız. Müşterilere yakınlık göstermek bir kerelik yılbaşı müşterisi ile ömür boyu devamlı müşteri arasındaki farkı yaratabilir.

Okumaya devam et E-Ticaret Siteleri için Yılbaşı Promosyon Fikirleri

E-Ticaret Siteniz Yılbaşı Satışlarına Nasıl Hazırlanır?

Yılbaşı kampanyaları için hazırlıklar Aralık ayının gelişi ile birlikte başladı. E ticarette yılbaşı kampanyaları hazırlayarak tüketimin ve harcamanın tavan yaptığı bu özel günden yararlanabilir ve satışları arttırabilirsiniz. Hummalı bir çalışma yapan e ticaret siteleri, yılbaşında artan alışveriş ve tüketim eğilimine karşı stratejiler geliştirmek isterler. Bu özel günü çok iyi değerlendirmek için e ticaret sitesi sahipleri, yılbaşına özel pazarlama stratejilerini doğru bir biçimde uygulamalıdır. Okumaya devam et E-Ticaret Siteniz Yılbaşı Satışlarına Nasıl Hazırlanır?