E-Ticaret Firmaları Amazon Sisteminden Neler Öğrenebilir?

Sayıları her geçen gün biraz daha artan e-ticaret firmaları arasında ilk sıralardaki yerinizi almak ve başarılı olmak için birtakım stratejileri takip etmenizde fayda vardır. Stratejilerinizi oluştururken de profesyonellerin tecrübelerinden ve bilgilerinden faydalanmanız tavsiye edilir. Dünya çapında en çok tercih edilen e-ticaret firmalarına baktığınızda ise akla ilk gelen isimlerden biri Amazon olmaktadır. Peki e-ticaret firmaları Amazon sisteminden neler öğrenebilir?

Okumaya devam et E-Ticaret Firmaları Amazon Sisteminden Neler Öğrenebilir?

Amazon Türkiye’de Satış Yapmanız İçin 10 Neden

Elektronik ticarete ilk adımınızı atmak istiyorsunuz ya da zaten bu işin içindesiniz ama sanal mağazanızın hak ettiği ilgiyi göremediğini, bu yüzden potansiyel pek çok müşteriyi kaçırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz. E-ticaret son yıllarda hızla artış göstermektedir ve sanal mağaza sayısındaki büyüme hız kesmeden yükselmektedir. Hal böyle olunca aynı ürünü satan onlarca sanal mağaza müşterilerin beğenisi için sıralanmış durumda. Bu durumun önüne geçmek için fiyatlarınızı düşürebilir, web site tasarımınızı yenileyebilir, yüklenme hızını arttırabilir ve aramalarda en üst sonuçlarda yer almak için SEO stratejisi uygulayabilirsiniz. Fakat bütün bunları rakiplerinizin de bir kısmının yapmayı planladığını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Okumaya devam et Amazon Türkiye’de Satış Yapmanız İçin 10 Neden

E-ticaret Devi Amazon Artık Türkiye’de!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü itibariyle Türkiye pazarına giriş yaptı.  Piyasa değeri yaklaşık 1 trilyona ulaşan Amazon, www.amazon.com.tr internet adresi ile Türkiye’deki kullanıcılarına erişim imkanı sağlıyor. Çok sayıda yerli işletmenin ürünlerini de yelpazesine ekleyen Amazon, elektronik, ev dekorasyonu, spor, kitap,  outdoor, bebek ürünleri  gibi kategorileri içeren 15 kategori üzerinden satışa başladı.

Amazon’un hedefleri arasında internet mağazalarına kısa sürede yeni kategoriler ve ürünler eklemenin yanı sıra hızlı teslim ve kolay kargo da var. Hedeflerini bir açılış mesajı ile duyuran Amazon yeni kullanıcılarına kısa süreliğine  aylık 99 TL yerine 0 TL hizmet bedeli fırsatı Okumaya devam et E-ticaret Devi Amazon Artık Türkiye’de!