E-ticaret Pazarlama Stratejileri

Günümüzde teknolojinin gitgide ilerlemesi nedeniyle e-ticaret sitelerinin rekabet piyasasında yer alabilmeleri için yeni oluşumlara ayak uydurmaları gerekir. Bu nedenle özellikle dijital pazarlama stratejileri, e-ticaret sitelerinin başarı grafiklerini yakalayabilmeleri adına oldukça önemlidir. Tüm bu bağlamlarda e-ticaret siteleri için dijital pazarlama stratejileri nelerdir diye merak eden e-ticaret sitesi sahiplerine, en bilinen dijital pazarlama stratejileri üzerinden örneklendirmeler yapılabilir.

Okumaya devam et E-ticaret Pazarlama Stratejileri

E-Ticaret’in 11 Rengi

Favori Renginiz Nedir?

Bir insanın en çok sevdiği renge bakarak çok fazla şey öğrenebilirsiniz ve aynı zamanda bir çevrimiçi mağaza için de kullandığı renklere bakarak çok şey söyleyebiliriz.

Renklerin İnsanlar Üzerindeki Psikolojisi

Seoul Uluslararası Renk Fuarı tarafından yapılan araştırmaya göre insanların %92’si alışveriş yaparken renklerin önemli bir rol oynadığını belirtmiştir. İster inanın ister inanmayın, kişisel tercihlerin önemli bir rol oynadığını söyleyen kesim %6’lık, koku ve işitmenin önemli bir rol oynadığını söyleyen kesim ise %1’lik gibi bir orana sahiptir. Tabii eğer bir oda kokusu ya da müzik CD’si satın almıyorlarsa.

Okumaya devam et E-Ticaret’in 11 Rengi

E-Ticaret Sitelerinde Trafik Nasıl Arttırılır?

E ticaret sitelerinde, kullanıcıların sitenizi ziyaret etme yoğunluğu ve sayısı önem taşımaktadır. Çünkü e ticaret sitelerinde trafik yani ziyaretçi sayısı arttırarak, daha fazla müşteri kazanabilirsiniz. Bunun için planlı ve programlı çalışmak, yöntemler ve stratejiler belirlemek gerekir.

E-ticaret siteleri, trafiği arttırmak için, içerik pazarlaması, SEO uyumlu içerik çalışması, reklam kampanyaları, kullanıcı deneyimine uygun web site tasarımı, site güvenliği gibi konular ile ilgilenmelidir. Gelin sizler için hazırladığımız e-ticaret sitelerinde trafik nasıl arttırılır başlıklı yazımıza göz atalım. Okumaya devam et E-Ticaret Sitelerinde Trafik Nasıl Arttırılır?