G-Mail’den Yeni Entegrasyon Bilgileri

Dünya çapında en çok kullanılan e posta servislerinden biri olan Gmail gün geçtikçe yeni ve kullanışlı opsiyonlarla karşınıza çıkıyor. Birbirinden farklı ve ilgi çekici seçenekleri sunan Gmail Smart Compose özelliğiyle kullanıcıların cümlelerini tamamlamaya yardımcı olurken akıllı cevap verme özelliğini de kullanıcılarına sunmuştur. Bunlara ek olarak zaman içerisinde Gmail yeni entegrasyon bilgileri ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Atlassian, Dropbox, Egnyte ve Box gibi servislerle entegrasyon hazırlayan Gmail, bu entegrasyona dair ilk duyuruyu Temmuz ayında yapmıştır. Yapılan bu yeni entegrasyonla birlikte Box, Atlassian, Egnyte ve Dropbox gibi uygulamalar her zaman bir tık uzağınızda yer alacak.

Gmail Dropbox Entegrasyonu

Dropbox ve Gmail hesaplarını birbirine entegre etmek için iki seçenek bulunur. Bunlardan ilki Chrome uzantısı için Dropbox eklentisidir. Bu entegrasyon türünü sadece web tarayıcısı Chrome olduğunda kullanabilirsiniz. Bunun haricinde bir de Gmail eklentisi adı verilen bir entegrasyon şekli vardır ve bu eklentiyi herhangi bir tarayıcıda ya da platformda kullanabilirsiniz. Bu iki entegrasyon şekli tamamlandığında direkt olarak bir e postaya Dropbox hesabınızdan dosya ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde Dropbox bağlantıları ile Gmail’de yer alan dosya eklentilerini hiçbir ara uygulamaya gerek kalmadan direkt Dropbox hesabınıza kayıt edebilirsiniz. Ekleme yaptığınız dosyalar için paylaşılan bağlantılar kullanıldığından dolayı bu dosyalar yer kaplamaz.

Okumaya devam et G-Mail’den Yeni Entegrasyon Bilgileri

N11.com’da Mağaza Açmak

E-ticaret son 20 yılda pek çok esnafın kurtarıcısı haline geldi. Dükkan kirası, faturalar ve çalışan maaşları gibi bütün ekstra masrafların ekarte edilmesinin yanında çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma şansı getirdi. Bu nedenle reelde mağazası olmayanlar bile ticarete ilk adımlarını sanal mağazalar yardımıyla atmış oldu. Sanal mağazaların riskleri gerçek dükkanlara kıyasla çok daha az olması bütün küçük işletmecilerin dikkatini çekti. Bunların yanında reklam verme ve pazarlama işlemlerinin çok daha ucuz ve kolay olması, daha fazla insana ulaşması yine karşı çıkılamayacak avantajların arasındaydı. Böylece en geleneksel esnaflar bile sanal mağazacılığın pek çok açıdan üstünlüğünü kabul etmiş oldu.

Okumaya devam et N11.com’da Mağaza Açmak

Amazon Türkiye’de Satış Yapmanız İçin 10 Neden

Elektronik ticarete ilk adımınızı atmak istiyorsunuz ya da zaten bu işin içindesiniz ama sanal mağazanızın hak ettiği ilgiyi göremediğini, bu yüzden potansiyel pek çok müşteriyi kaçırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz. E-ticaret son yıllarda hızla artış göstermektedir ve sanal mağaza sayısındaki büyüme hız kesmeden yükselmektedir. Hal böyle olunca aynı ürünü satan onlarca sanal mağaza müşterilerin beğenisi için sıralanmış durumda. Bu durumun önüne geçmek için fiyatlarınızı düşürebilir, web site tasarımınızı yenileyebilir, yüklenme hızını arttırabilir ve aramalarda en üst sonuçlarda yer almak için SEO stratejisi uygulayabilirsiniz. Fakat bütün bunları rakiplerinizin de bir kısmının yapmayı planladığını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Okumaya devam et Amazon Türkiye’de Satış Yapmanız İçin 10 Neden

E-ticaret Devi Amazon Artık Türkiye’de!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü itibariyle Türkiye pazarına giriş yaptı.  Piyasa değeri yaklaşık 1 trilyona ulaşan Amazon, www.amazon.com.tr internet adresi ile Türkiye’deki kullanıcılarına erişim imkanı sağlıyor. Çok sayıda yerli işletmenin ürünlerini de yelpazesine ekleyen Amazon, elektronik, ev dekorasyonu, spor, kitap,  outdoor, bebek ürünleri  gibi kategorileri içeren 15 kategori üzerinden satışa başladı.

Amazon’un hedefleri arasında internet mağazalarına kısa sürede yeni kategoriler ve ürünler eklemenin yanı sıra hızlı teslim ve kolay kargo da var. Hedeflerini bir açılış mesajı ile duyuran Amazon yeni kullanıcılarına kısa süreliğine  aylık 99 TL yerine 0 TL hizmet bedeli fırsatı Okumaya devam et E-ticaret Devi Amazon Artık Türkiye’de!