SEO İçin HTTPS Kullanmanın Önemi

HTTPS, e-ticaret web siteleri tarafından kullanıcılar için güvenli işlemler sağlamak amacıyla sıkça kullanılan güvenli bir web protokolüdür. Google, web sitesi sahiplerine bağlantılarını HTTPS’ye dönüştürme konusunda aktif bir kampanya yürütmektedir ve küçük bir SEO desteği ile güvenli URL’leri ödüllendirmektedir. Okumaya devam et SEO İçin HTTPS Kullanmanın Önemi

En Çok Karşılaşılan HTTP Durum ve Hata Kodları

HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) harflerden oluşmuş bir kısaltmadır. Türkçe çevirisi  “Üstün Metin Transferi Protokolü’ anlamına gelmektedir. Kullanıcılar ve sunucular arasında bilgilerin nasıl aktarılacağına dair kuralları olan bir sistemdir. Web sitelerine bağlanabilmeniz için http protokolü isteğinde bulunmanız gerekir. Bir siteye bağlanmaya çalışırken başına bunu eklemeyi unutursanız tarayıcınız o siteye bağlanabilmek için adresin başına http’yi otomatik olarak ekler.

Okumaya devam et En Çok Karşılaşılan HTTP Durum ve Hata Kodları

HTTP vs HTTPS Arasındaki Fark Nedir?

Web’de gezinirken farklı sitelerin web adresleri arasında bazı farklılıklar görmeye başlayabilirsiniz. Bazı web sitelerinin adresleri HTTP ile başlarken, diğerlerinin web siteleri HTTPS ile başlar. Bu iki örnek arasındaki gerçek fark nedir? Online mağazanız için hangisini kullanıyor olmanız önemli? Okumaya devam et HTTP vs HTTPS Arasındaki Fark Nedir?