301 ve 302 Yönlendirmeleri Ne İşe Yarar?

Bir önceki yazımızda 404 HTTP hatasının ne olduğu, nasıl tespit edildiği, nedenleri ve çözüm yollarından bahsetmiştik. İlgili yazımıza ulaşmak için aşağıda verilen bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Bu yazımızda e-ticaret sitelerinde 404 hatası alındığı durumlarda yapılması gereken 301 ve 302 yönlendirmelerden bahsedeceğiz. E-ticaret siteleri hangi durumlarda geçici veya kalıcı yönlendirme yapmalıdır?

HTTP 404 Hatası Nedir? Neden Oluşur? Nasıl Tespit Edilir? Alınacak Önlemler ve Çözümleri Nelerdir? (301 – 302 Yönlendirmeleri) yazımıza erişmek için tıklayınız.

Okumaya devam et 301 ve 302 Yönlendirmeleri Ne İşe Yarar?

HTTP 404 Hatası Nedir? Neden Oluşur? Nasıl Tespit Edilir? Alınacak Önlemler ve Çözümleri Nelerdir? (301 – 302 Yönlendirmeleri)

Bu yazımızda birçok sitede sık sık karşılaştığımız HTTP 404 hatasını ele alacağız ve bu hatanın neden meydana geldiği, nasıl tespit edilebileceği ve çözümleri üzerinde duracağız.

İnternette gezinirken hemen hemen hepimizin birçok sitede karşılaşmış olduğu 404 not found hatası, basit ifadeyle o sayfanın bağlantısının var olmadığı veya e-ticaret siteleri için ürünlerin yanlış linklere yöneldiği anlamlarına gelir. Başka bir deyişle kullanıcının sunucuya erişim sağladığı ancak ulaşmak istediği içeriğin web sunucularında bulunmaması dolayısıyla kullanıcının bu içeriğe ulaşamadığı durumdur.

Okumaya devam et HTTP 404 Hatası Nedir? Neden Oluşur? Nasıl Tespit Edilir? Alınacak Önlemler ve Çözümleri Nelerdir? (301 – 302 Yönlendirmeleri)