Çevrimiçi Mağazanıza Akılda Kalıcı Bir İsim Bulun

 “İlk izlenim için ikinci bir şans yoktur.” B.Tolga Sasık’ın Satışın Türkçesi isimli kitabında geçtiği gibi ilk izlenim iyi ya da kötü bir etki yaratır. Aynı şekilde marka ismi seçiminiz de fiziki veya online satış mecralarında bir adım önde olmanızı sağlar. Siz de e-ticaret sitenizin piyasada öne çıkmasını istiyorsanız; kullanıcıların ilgisini çekecek ve sattığınız ürünleri vurgulayacak bir isim bulun! Bu yazımızda sizlere; Akılda kalıcı bir marka isminde hangi özellikler olmalı? konusuna değineceğiz. 

Okumaya devam et Çevrimiçi Mağazanıza Akılda Kalıcı Bir İsim Bulun

Com.tr Uzantılı Alan Adı Nasıl Alınır?

Com.tr uzantılı bir alan adı almak için marka patentiniz ya da ticari sicil kaydınız olmalıdır. Bu sebeple bir marka yaratmadan önce oluşturacağınız ismin patent durumunu araştırmanız gerekmektedir. Önceden alınmış patentli bir isimle yolunuza devam ederseniz işleriniz büyüdüğünde ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sıkıntılar da davalık olmaya kadar gidebilir. Bunun yanında internet siteniz için de domain kontrollerini yapmayı unutmamalısınız. İşlerinizi büyütüp internet sitesi açmaya karar verdiğinizde isminize ait bir domain alınmışsa yüklü miktarlar ödeyerek sahibinden satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Okumaya devam et Com.tr Uzantılı Alan Adı Nasıl Alınır?

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kural

E-ticaret web siteniz için domain almak, işletmeniz için yapacağınız en önemli kararlardan biridir. Web siteniz için doğru domain seçmek, hem hedef kitleniz hem de arama motorları için önemlidir. Alan adınız(domain), markanızın kullanıcılarının web sitenize dair fikirlerinin oluştuğu ilk ayrıntıdır.  Peki,  domain alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Okumaya devam et Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Kural