E-Posta Pazarlamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

E-posta pazarlaması olarak da bilinen otomatik mail gönderimi; kampanyalar, indirimler, yeni ürün tanıtımı, kullanıcıların doğum gününü kutlamak gibi amaçlar için tercih edilir. Reklam çalışmalarından biri olan e-posta pazarlaması, düşük reklam maliyetleri sebebi ile e-ticaret sahipleri tarafından aktif kullanılıyor. 

E-ticaret sitesi kurma aşamasını tamamladıktan sonra, marka bilinirliğinin artması açısından reklam çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Eğer yeni kurulan bir firma veya küçük bir işletmeyseniz, reklam bütçesi ayırmak biraz zor olabilir. Bu aşamada devreye mailing devreye giriyor! Sitenizi ziyaret edenlere kişisel e-mailler göndererek, sitenizin aktif takipçisi olmalarını sağlamalısınız. Üstelik mailing yapmak için büyük bir bütçeye de ihtiyacınız yok!

Okumaya devam et E-Posta Pazarlamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

E-ticaret Siteleri için E-posta Pazarlaması Yoluyla Müşteri İletişim Rehberi

Geleneksel ticaret yapan firmaların potansiyel müşterileri ile buluştukları yerler fiziki mağazalarıdır. Elektronik ticaret yapan firmalar için ise potansiyel ve zaten var olan müşterileri ile buluşma işlevi yine sanal mecralar üzerinden yapılır. Ürünlerini sergileme ya da satma imkanını, sanal mağazaları yani firmaların internet siteleri üzerinden elde ederler.

Okumaya devam et E-ticaret Siteleri için E-posta Pazarlaması Yoluyla Müşteri İletişim Rehberi