Bir Ödeme Sistemi iyzico

2012 yılında İstanbul’da kurulan iyzico en basit tabiri ile bir web hizmetidir. Verimlilik ve hız esas alınarak hazırlanmış olan bu hizmet Tahsin Isın ve Barbaros Özbugutu tarafından kurulmuştur. Bu platformun kuruluş amacı farklı sahalarda faaliyet gösteren e ticaret şirketlerine kolay ve güvenilir ödeme sistemi oluşturmaktır. Kelime anlamı olarak bakıldığında iyzico, Easy Check Out kelimesinin Türkçe okunuşa uyarlanmış ve kısaltılmış halidir.

İnternet üzerinden yaptığınız işlemlerde sıklıkla ödeme sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak iyzico manasından da anlayacağınız üzere ödeme yöntemlerini daha kolay hale getirecek bir platform olarak tasarlanmıştır. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu ile PCI – DSS lisanslarının sahibi olan bu sistem finans teknolojileri şirketi olarak da ifade edilir.

Biyesel ve kurumsal

“iyzico” Ne İşe Yarar

Ödeme sistemi olarak bilinen iyzico kolay bir sisteme sahiptir. Bu sistem, kendim için ve işim için olmak üzere iki ana başlığa ayrılır. Kendim için olan kısımda güvenli alışveriş yapabilir, yapılan alışverişin ardından haftanın 7 günü 24 saat boyunca destek alabilir ve tüm alışveriş süreçlerini yönetebilirsiniz. İşim için iyzico ise web sitesinden, link ile ya da pazar yeriniz için ödeme almaya yardımcı olur.

iyzico platformunu kullanabilmek için tek yapmanız gereken sisteme kaydolmak ve ödeme almak amacıyla gerekli olan kodu sisteme ilave etmektir. Tamamen ücretsiz olan bu kayıt için kurulum ücreti ya da abonelik ücreti gibi ödemeler alınması söz konusu değildir.

Okumaya devam et Bir Ödeme Sistemi iyzico

İnternet Alışverişi Nedir?

Hayatımıza çok hızlı bir giriş yapan internet, kısa süre içinde birçok insanın bağımlılık derecesinde kullanmasına neden oldu. İnternet alışverişi yapan kullanıcı sayısı oldukça fazla. Hal böyle olunca da, herkes internet alışverişi hakkında yeterli bilgiye sahip olmak istiyor. Özellikle günün büyük bir çoğunluğunu çalışarak geçiren ve yoğun tempoda yaşayan kişiler için alışverişi internetten yapmak çok kullanışlıdır. Bu sayede insanlar saniyeler içinde istedikleri her şeye kolaylıkla ulaşabilirler. Bu da kişiye büyük avantaj sağlar. Ayrıca kullanıcı yorumları ve fiyat araştırma imkanı da interneti vazgeçilmez bir araç haline getirmektedir. İnternetten alışveriş denince akla tek bir tıkla istenilen ürüne ulaşılabilmesi ve satın alabilmesi olarak gelir. İnternetten alışveriş yaparken herkesin bilmesi gereken avantajlar ve dezavantajlar da mevcuttur.

Okumaya devam et İnternet Alışverişi Nedir?

İnternetten Alışverişte Tüketicinin Bilmesi Gereken 6 Önemli Hak

Çağımızın gelişen teknolojisi sayesinde, internet artık her ihtiyacımızı giderebileceğimiz bir platform haline geldi. İnterneti artık bir şeyler araştırmak için değil, daha çok alışveriş için kullanıyoruz. Ancak bu alışverişi ne kadar doğru yaptığımız ise tam anlamıyla bir muamma. Kullanıcılar internet alışverişi konusunda birçok durumu göz ardı ediyorlar. Gelin hep birlikte internet alışverişindeki haklarımız ile ilgili detaylı bilgiye sahip olalım.

Okumaya devam et İnternetten Alışverişte Tüketicinin Bilmesi Gereken 6 Önemli Hak