E-Ticarette Sadık Müşterileri Kaçıran 5 Büyük Hata

E-ticaret şirketleri için asıl amaç sadık müşteriler oluşturmak ve bu sayede satışları daima yüksek tutmaktır. Ancak bazen yapılan küçük ya da büyük yanlışlar, müşterilerin siteyi terk etmesine neden olabilir. Mevcut müşteri portföyünüzü korumak ve sadık müşterilerinizi kaçırmamak adına da her zaman dikkatli olmanızda yarar vardır.

Okumaya devam et E-Ticarette Sadık Müşterileri Kaçıran 5 Büyük Hata

Pazarlama Bütçesinden En İyi Şekilde Yararlanmanın 6 Yolu

İşletmelerin yaptığı yaygın hatalardan biri pazarlama aktivitelerini masraf olarak görmeleridir. Ancak pazarlama bütçenizi markanızın gelecekteki büyüme stratejisine bir yatırım olarak görmek oldukça önemlidir.

E-ticaret işletmeniz için bir pazarlama bütçesi ayırmak önemli bir ilk adımken daha da önemli olan etkili planlama, pazardaki yerinizi saptamak ve ideal müşteri profilinizi belirleyerek yüksek oranda yatırıma geri dönüş elde etmektir. Şimdi akıllı şirketlerin pazarlama bütçelerinden nasıl en iyi şekilde yararlandıklarını anlatan 6 farklı metoda göz atalım.

Okumaya devam et Pazarlama Bütçesinden En İyi Şekilde Yararlanmanın 6 Yolu

Müşteriye Kendini Özel Hissettirmek Neden Önemlidir?

Gelişen teknoloji ve her gün farklı alanlarda oluşan iş alanı, piyasa içerisindeki rekabetin de artmasına yol açar. Başarılı ve piyasanın birincisi olmak istiyorsanız, rakiplerinize karşı her zaman bir adım önde olmak zorundasınız. Yenilikleri bir pencereden izlemektense, yeniliği oluşturarak tüm dikkatlerin üzerinizde olmasını sağlamalısınız.

E-ticaret sitenizdeki kullanıcılarınızın size sadık kalması ve yeni kullanıcıların ailenize katılması her zaman hedeflerinizin arasında. Bundan dolayı müşterilerinizin sizin için ne kadar değerli ve özel olduklarını hissettirmeniz gerekiyor. Kullanıcılarınızın sizden istediği samimiyeti ve dürüstlüğü yansıtmalısınız. Oluşturacağınız kişiye özgün kampanyalar, teşekkür notları ve dönüm günlerini kutlamak küçük gibi görünse de etkili bir stratejidir.

Okumaya devam et Müşteriye Kendini Özel Hissettirmek Neden Önemlidir?

E-Ticaret Sitelerinde Müşterilerin Ruhuna Hitap Etme Teknikleri

E-ticaret siteleri artık müşteri odaklı çalışmak zorunda. Müşterilerin zevkleri, hayat tarzları, istek ve ihtiyaçlarına cevap vermek satışları arttırmanın en kolay yöntemi. Bu noktada şirketlerin ve eticaret sitesi sahiplerinin CRM yani Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda uzmanlaşmaları ve bu konuya daha çok mesai harcamaları gerekir.  Okumaya devam et E-Ticaret Sitelerinde Müşterilerin Ruhuna Hitap Etme Teknikleri

E-Ticaret Sitesinde Müşteri Sadakati Nasıl Kazanılır?

E ticaret sitelerinde müşteri sadakati kazanmak için iyi bir pazarlama stratejisi belirlenmeli ve müşterilerin hoşuna gidecek değişiklikler yapılmalıdır. Araştırmacılar, yeni bir müşteri kazanmanın aslında var olan müşteriyi sadık hale getirmekten 5 kat daha fazla maliyeti olacağını belirtiyorlar. Müşteri sadakati yaratma işte bu yüzden e ticaret işletmeleri için oldukça önemli bir hal alıyor. Müşteri sadakati kazanmanın farklı türleri ve yöntemleri bulunuyor. Müşteriler, size sadakat duyduklarında hem bir anda birkaç farklı ürünü satın alabiliyor hem de işletmenizi başka insanlara tanıtıyor. Her açıdan karlı çıkan ise e ticaret sitesi sahipleri oluyor. Okumaya devam et E-Ticaret Sitesinde Müşteri Sadakati Nasıl Kazanılır?