Long Tail Kelimelere Neden Önem Verilmelidir?

Long tail anahtar kelimeler, anahtar kelimeler için daha sık arananlardan ziyade daha spesifik olan ve genellikle daha uzun olan anahtar kelimelerdir. Long tail anahtar kelimeleri daha az arama trafiği elde eder, ancak daha spesifik olduklarından genellikle siparişe dönüşüm oranları daha yüksek olur. Okumaya devam et Long Tail Kelimelere Neden Önem Verilmelidir?

SEO Uyumlu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

İçerik yazımı her web sitesinin SEO stratejisinde kullanması gereken önemli bir unsur olmalıdır. Blog yayınlarınızın Google’da iyi sıralanma ihtimalinin en yüksekte olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Takip etmeniz gereken adımlar nelerdir? Bu yazıda, sizi SEO’nun temellerine geri götüreceğiz. SEO uyumlu blog yazısı nasıl yazılır sizler için açıkladık.

Okumaya devam et SEO Uyumlu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Permalink Nedir?

Permalink yani kalıcı bağlantı, sitenizdeki herhangi bir post, sayfa veya diğer içerik parçaları için gördüğünüz ve kullandığınız tam URL’dir. İsmi ingilizce “permanen” kelimesinden gelir ve kalıcı link anlamına gelir. Bir kalıcı bağlantı, alanı adınızı (www.kobisi.com) ve de alan adından sonra gelen URL parçası olan bir slug da içerebilir. Bu, bir tarihi veya bir kategoriyi veya istediğiniz herhangi bir şeyi içerebilir. Basit bir kalıcı bağlantı, bir URL’yi anlamayı ve paylaşmayı kolaylaştırır. Bu makalede permalink’e daha yakından göz atacağız.

Okumaya devam et Permalink Nedir?

Yapısal Veri Nedir? SEO İçin Neden Önemlidir?

Yapısal veri, arama motorlarının sitenizi yalnızca taramakla kalmayıp gerçekten anlamasını sağlar. Evet, arama motorları bile web sayfası içeriğini şifrelerini çözme konusunda zorlanıyor olabilir.

İnsanlar için çok bariz bir şekilde görünen bazı öğeler web tarayıcıları için oldukça anlamsız olabilir. Yapısal verilerin önem kazanmaya başladığı yer burasıdır. Yapılandırılmış veriler doğrudan sayfanın HTML biçimlendirmesine eklenir. Arama motorları, daha sonra arama sonuçlarında görünecek küçük bilgi parçaları olan zengin snippet’ler oluşturmak için yapılandırılmış verileri kullanır.

Okumaya devam et Yapısal Veri Nedir? SEO İçin Neden Önemlidir?

Taranabilirlik (Crawlability) Nedir?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için, içeriğin yanında kusursuz teknik SEO’ya sahip bir web sitesine sahip olmak gerekir. Web sitenizden en iyi şekilde yararlanmak ve rekabette üstünlük sağlamak istiyorsanız, teknik SEO’nun bazı temel bilgilerini öğrenmeniz bir zorunluluktur. Bu yazıda, teknik SEO’nun en önemli kavramlarından birini açıklayacağız: taranabilirlik.

Okumaya devam et Taranabilirlik (Crawlability) Nedir?

Bilmeniz Gereken SEO Terimleri

Arama motoru optimizasyonu, ya da SEO, herhangi bir site için en gözde strateji ve markanızın internette görünülebilirliğini arttırmak için en iyi yollardan biridir. İyi planlanmış uzun vadeli bir SEO kampanyası Google ile tokalaşmaya benzer: Online mağazanızı geliştirmeye bağlı olduğunuzu ve sitenizi mümkün olduğunca kullanıcı dostu yapmak için arama motorları tarafından hazırlanan kurallara uymaya gönüllü olduğunuzu gösterir. Karşılık olarak, arama motorları sitenize zamanla daha olumlu davranır, bu da trafikte ve gelirinizde önemli artışlara neden olabilir.

Karışık SEO terimlerinin çokluğundan şaşkına mı döndünüz? İhtiyacınız olduğu zaman yardımcı SEO sözlüğümüze dönebilmeniz için bu sayfayı işaretleyin. Eğer yeni başlıyorsanız, aşağıdaki listeyi SEOya yeni başlayanlar için el kılavuzu olarak düşünün.

Okumaya devam et Bilmeniz Gereken SEO Terimleri