E-Ticaret Siteleri için SEO Uyumlu URL Yapısı Nasıl Olmalı?

E-ticaret sitelerinin SEO uyumlu ve kullanıcı dostu olması gerektiğinden önceki yazılarımızda bahsetmiştik. URL yapısı da mutlaka SEO uyumlu olmalıdır. Çünkü, arama motorları tarafından ürün sayfalarının doğru indekslenebilmesi için URL yapısının da SEO uyumlu yazılması gerekiyor. Yani otomatik URL kullanmak yerine, bazı eklemeler ve çıkarmalar yapmalısınız. Bu sayede arama motoru ürün sayfalarınızı daha kolay indeksleyecek ve arama sonuç sayfasındaki sıralamanız yükselecektir. Peki, SEO uyumlu URL yapısı nasıl olmalı?

Okumaya devam et E-Ticaret Siteleri için SEO Uyumlu URL Yapısı Nasıl Olmalı?

n11 Mağaza Açma Rehberi

n11 mağaza açma veya dükkan açma, online mağaza sahiplerinin merak ettiği konulardan birisidir. n11 gibi büyük sanal pazar yerlerinde mağazanızı açarak, geniş müşteri kitlelerine hitap edebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın pek çok yerindeki müşterilere ulaşan n11.com, mağazanızın bilinirliğini ve satışlarını büyük oranda artırır. 

Okumaya devam et n11 Mağaza Açma Rehberi

Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Sıralama sinyalleri veya sıralama faktörleri arama motorları sonuçlarında web sitesi konumunuzu belirleyen karakteristiklerdir. Tüm sıralama sinyalleri, bir arama motorunun algoritmasını oluşturur. Bu algoritmanın işleyişi bir sır niteliğindedir. Hiç kimse arama sonuçlarının sırasını hangi faktörlerin belirleyeceğini tam olarak bilmemektedir.

Google’ın algoritması statik değildir. Düzenli olarak değişir. Sistemi belirleyen faktörler ve bu farklı faktörlerin önemi oldukça sık değişir. Algoritma gizli olsa da, Google önemli olanın bize neler ve hangi faktörler olduğunu söyler. Test etme ve deneme yöntemleri, bize bu faktörlerden önemli olan faktörleri ve değişimleri anlama konusunda nispeten iyi bir fikir verir. Bu yazıda, Google sıralama faktörleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Okumaya devam et Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

SEO’da Rakip Analizinin Önemi

SEO çalışmaları rekabetin hissedildiği alanlardan biridir. Herkes rakip olduğu şirketten daha iyi olmak ve o şirketlere oranla daha fazla kar etmek ister. Tam da burada SEO’da rakip analizinin önemi karşımıza çıkar. Rakip firmaların çalışmalarını yakından takip ederek SEO alanında hangi çalışmalara yer verdikleri incelenerek, hangi anahtar kelimeleri yoğunlukta kullandıklarına ve yaptıkları içerik çalışmalarına bakarak rakip analizi yapılır.

Okumaya devam et SEO’da Rakip Analizinin Önemi

Kaçınılması Gereken 7 E-ticaret SEO Hatası

Bir müşteri internete girdiğinde aradığını bulmak için arama motoruna yönelir, dolayısıyla tüm site sahiplerinin olduğu gibi e-ticaret site sahiplerinin de arama motoru optimizasyonuna dikkat etmesi gerekecektir.

Ve kullanıcıların %90ının sonuçların ilk sayfasından geçmediğini göz önünde bulundurunca, online mağazanın görülmesi için doğru SEO tekniğini kullanmak önemlidir. Umuyoruz ki size zarar verecek aşağıda sıraladığımız 7 hatadan birini ya da bir kaçını yapmamışsınızdır.

Okumaya devam et Kaçınılması Gereken 7 E-ticaret SEO Hatası

Bilmeniz Gereken SEO Terimleri

Arama motoru optimizasyonu, ya da SEO, herhangi bir site için en gözde strateji ve markanızın internette görünülebilirliğini arttırmak için en iyi yollardan biridir. İyi planlanmış uzun vadeli bir SEO kampanyası Google ile tokalaşmaya benzer: Online mağazanızı geliştirmeye bağlı olduğunuzu ve sitenizi mümkün olduğunca kullanıcı dostu yapmak için arama motorları tarafından hazırlanan kurallara uymaya gönüllü olduğunuzu gösterir. Karşılık olarak, arama motorları sitenize zamanla daha olumlu davranır, bu da trafikte ve gelirinizde önemli artışlara neden olabilir.

Karışık SEO terimlerinin çokluğundan şaşkına mı döndünüz? İhtiyacınız olduğu zaman yardımcı SEO sözlüğümüze dönebilmeniz için bu sayfayı işaretleyin. Eğer yeni başlıyorsanız, aşağıdaki listeyi SEOya yeni başlayanlar için el kılavuzu olarak düşünün.

Okumaya devam et Bilmeniz Gereken SEO Terimleri