E-Ticaret Sitesinin Google Sıralaması Nasıl Yükseltilir?

Küçük işletmelerin arama motorları tarafından değer kazanması ve sıralamalarını yükseltebilmeleri için önemli bazı çalışmalar yapılmalıdır. Bu çalışmalar sayesinde, online mağazanızın değeri artacağı gibi, satışlarınız da artacaktır. Peki, hangi çalışmalar yapılmalı ve nasıl uygulanmalıdır? Öğrenmek için yazımızı sonuna kadar okuyun ve hemen uygulamaya başlayın!

Okumaya devam et E-Ticaret Sitesinin Google Sıralaması Nasıl Yükseltilir?

E-Ticaret Sitesi mi Fiziki Mağaza mı?

E-ticaret sitesi kurmanın ve fiziki mağaza açmanın ayrı ayrı avantajları bulunuyor. Ancak, hem maliyet hem de zaman tasarrufu yönünden bir taraf daha ağır basıyor. Hangisi mi? Tabii ki e-ticaret sitesi kurmak. Fiziki mağazalara kıyasla e-ticaret siteleri; maliyet, zaman, bütçe tasarrufu yapmanızı sağlıyor. Yazının devamında avantajlarını ve dezavantajlarını açıklayarak, kararı size bırakacağız. İkisini de incele, tarafını seç!

Okumaya devam et E-Ticaret Sitesi mi Fiziki Mağaza mı?

E-Ticaret Sitesi Kurmak | Online Mağaza Açmak için Gerekenler

Yeni normal düzenle birlikte, e-ticaret sitelerinin önemi ve değeri giderek arttı. Bu dönemde fiziki mağaza sahipleri e-ticaret site kurma adımları atmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde fiziki mağazaların kazançlarının sıfıra yaklaşması ve online mağazalarında satışlarını ikiye katlaması göz önüne alınırsa, e-ticaret site kurmak mantıklı bir adım olacaktır. 

Okumaya devam et E-Ticaret Sitesi Kurmak | Online Mağaza Açmak için Gerekenler

8 Adımda Online Mağaza Nasıl Açılır Rehberi

Dünya çapında yapılan araştırmalara göre çevrimiçi işletmeler, yani online e-ticaret siteleri, geleneksel işletmelere kıyasla daha hızlı ve daha yüksek ivmeli bir büyüme hacmine sahip. Online alışveriş sitelerinin gitgide daha da başarılı olması; fiziki giyim mağazası, bakkal, market veya herhangi bir işletme sahibi olan kişi ve kurumların dahi fiziki işletmelerini tamamlayıcı çevrimiçi mağazalar açmalarını sağladı. Hızla büyüyen e-ticaret pazarına katılmak, herkes için yeni bir satış alanı ve kâr kapısı yarattı. Bu pazar yerinden pay almak isteyenlerin ilk yapması gereken şey ise e-ticaret sitesi oluşturmaktır.

Okumaya devam et 8 Adımda Online Mağaza Nasıl Açılır Rehberi

Hepsiburada Mağaza Açma

Türkiye online pazar yerlerinden biri olan Hepsiburada, en eski ve köklü e-ticaret sitelerinden birisidir. Hepsiburada mağaza açma süreci ve diğer tüm bilgilere sahip olduğunuz takdirde, müşterilerinize daha kolay ulaşabilir ve satışlarınızı büyük oranda artırabilirsiniz. Geniş müşteri hacmine sahip olan Hepsiburada, farklı müşteri kitlelerine hitap ederek marka bilinirliğini sağlamanıza da yardımcı oluyor.

Okumaya devam et Hepsiburada Mağaza Açma

E-ticaret Sitesi: Online Mağaza Nasıl Oluşturulur ve Geliştirilir?

E-ticarete başlamak zor bir iş olarak görülür. Doğru zamanda doğru işi yapmak ve birçok parçayı bir araya getirmek gerekir. 

Şimdi düşünelim; “E-ticarete atılmak gerçekten çok mu zor?”. Çözümler, hangi adımların izleneceği, sektöre nasıl girileceği gibi merak edilen soruların cevapları neler? Eğer e-ticaret dünyasında var olmak ve başlangıç adımlarını öğrenmek istiyorsanız, online alışveriş mağazanız için kapsamlı bir plan nasıl hazırlanır, bakalım.

Okumaya devam et E-ticaret Sitesi: Online Mağaza Nasıl Oluşturulur ve Geliştirilir?