Küçük İşletmelerin Kolaylıkla Uygulayabileceği SEO Çalışmaları

E-ticaret alanında firmasını geliştirmek isteyen küçük işletmeler, kendi tanıtımlarını yaparak da büyümelerine katkıda bulunabilirler. Peki bu nasıl olacak? Tabii ki düzenli ve planlı şekilde uygulanan SEO çalışmaları ile mümkün. Herhangi bir ajansa veya profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan, site i̇çi ve site dışı SEO çalışmalarınızı bizzat siz yapabilirsiniz. İyi şekilde planlanmış ve her hafta düzenli olarak uygulanan çalışmalar ile sitenizin tanıtımını yapabileceğiniz gibi, marka bilinirliğini de artırabilirsiniz.

Okumaya devam et Küçük İşletmelerin Kolaylıkla Uygulayabileceği SEO Çalışmaları

n11 Mağaza Açma Rehberi

n11 mağaza açma veya dükkan açma, online mağaza sahiplerinin merak ettiği konulardan birisidir. n11 gibi büyük sanal pazar yerlerinde mağazanızı açarak, geniş müşteri kitlelerine hitap edebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın pek çok yerindeki müşterilere ulaşan n11.com, mağazanızın bilinirliğini ve satışlarını büyük oranda artırır. 

Okumaya devam et n11 Mağaza Açma Rehberi

Long Tail Kelimelere Neden Önem Verilmelidir?

Long tail anahtar kelimeler, anahtar kelimeler için daha sık arananlardan ziyade daha spesifik olan ve genellikle daha uzun olan anahtar kelimelerdir. Long tail anahtar kelimeleri daha az arama trafiği elde eder, ancak daha spesifik olduklarından genellikle siparişe dönüşüm oranları daha yüksek olur. Okumaya devam et Long Tail Kelimelere Neden Önem Verilmelidir?

SEO Uyumlu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

İçerik yazımı her web sitesinin SEO stratejisinde kullanması gereken önemli bir unsur olmalıdır. Blog yayınlarınızın Google’da iyi sıralanma ihtimalinin en yüksekte olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Takip etmeniz gereken adımlar nelerdir? Bu yazıda, sizi SEO’nun temellerine geri götüreceğiz. SEO uyumlu blog yazısı nasıl yazılır sizler için açıkladık.

Okumaya devam et SEO Uyumlu Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Sıralama sinyalleri veya sıralama faktörleri arama motorları sonuçlarında web sitesi konumunuzu belirleyen karakteristiklerdir. Tüm sıralama sinyalleri, bir arama motorunun algoritmasını oluşturur. Bu algoritmanın işleyişi bir sır niteliğindedir. Hiç kimse arama sonuçlarının sırasını hangi faktörlerin belirleyeceğini tam olarak bilmemektedir.

Google’ın algoritması statik değildir. Düzenli olarak değişir. Sistemi belirleyen faktörler ve bu farklı faktörlerin önemi oldukça sık değişir. Algoritma gizli olsa da, Google önemli olanın bize neler ve hangi faktörler olduğunu söyler. Test etme ve deneme yöntemleri, bize bu faktörlerden önemli olan faktörleri ve değişimleri anlama konusunda nispeten iyi bir fikir verir. Bu yazıda, Google sıralama faktörleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Okumaya devam et Google Sıralama Faktörleri Nelerdir?

Yapısal Veri Nedir? SEO İçin Neden Önemlidir?

Yapısal veri, arama motorlarının sitenizi yalnızca taramakla kalmayıp gerçekten anlamasını sağlar. Evet, arama motorları bile web sayfası içeriğini şifrelerini çözme konusunda zorlanıyor olabilir.

İnsanlar için çok bariz bir şekilde görünen bazı öğeler web tarayıcıları için oldukça anlamsız olabilir. Yapısal verilerin önem kazanmaya başladığı yer burasıdır. Yapılandırılmış veriler doğrudan sayfanın HTML biçimlendirmesine eklenir. Arama motorları, daha sonra arama sonuçlarında görünecek küçük bilgi parçaları olan zengin snippet’ler oluşturmak için yapılandırılmış verileri kullanır.

Okumaya devam et Yapısal Veri Nedir? SEO İçin Neden Önemlidir?

Taranabilirlik (Crawlability) Nedir?

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için, içeriğin yanında kusursuz teknik SEO’ya sahip bir web sitesine sahip olmak gerekir. Web sitenizden en iyi şekilde yararlanmak ve rekabette üstünlük sağlamak istiyorsanız, teknik SEO’nun bazı temel bilgilerini öğrenmeniz bir zorunluluktur. Bu yazıda, teknik SEO’nun en önemli kavramlarından birini açıklayacağız: taranabilirlik.

Okumaya devam et Taranabilirlik (Crawlability) Nedir?

E-Ticaret Siteleri için SEO Teknikleri

E-ticaret siteleri hızla artarken, reklam ve tanıtım ihtiyacı arttığı için SEO teknikleri arama motorlarında en üst sıralarda yer almanızı sağlıyor. Yani SEO sayesinde e-ticaret sitenizin reklam ve tanıtımını organik olarak yapmanız mümkündür.  E-ticaret sitesi sayısı hızla artarken rakiplerin çok olduğu ve rekabetin yoğun olduğu internet dünyasında ayakta kalmak açıkçası pek kolay değil. Rekabetin kıyasıya olduğu e-ticaret dünyasında sürekli bir dinamizm ve sirkülasyonun olması gerekmektedir. Sabit içerikli e-ticaret sitesi mantığına karşı eğer siz etkili SEO tekniklerini kullanarak yeni gelen ürünler ve hizmetler için de SEO uyumlu içerikler üretirseniz güncel kalırsınız. Güncel kalmak ise size bu yarışta büyük avantaj sağlar. Gelin birlikte sizin için hazırladığımız e-ticaret siteleri için SEO tekniklerine göz atalım. Okumaya devam et E-Ticaret Siteleri için SEO Teknikleri