Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack artık Özel CSS'i desteklemiyor. Özel stilleri sitenize nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için WordPress.org belgelerini okuyun: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /var/www/blog.kobisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Online Organik Ürün Satışı ile Kazanç Rehberi 2021 - Kobisi Blog
E-ticaret Rehberi

Online Organik Ürün Satışı ile Kazanç Rehberi 2021

Günden güne daha da popüler hale gelen organik ürünler, doğal ve sağlıklı olmasıyla tüketiciler tarafından yoğun talep görmektedir. Talebi karşılamak ve pazardan kâr elde etmek için online organik ürün satışı konusunda biraz araştırma yaparak bu alanda başarılı olabilirsiniz. Bunun için belli bir süreci takip ederek adım adım ilerlemeniz gerekecektir. İlk olarak satış yapabileceğiniz bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duyacaksınız. Kurulumu standart bir web sitesiyle benzerdir. İsterseniz özel olarak hazırlanan e-ticaret paketleri yardımıyla çok daha hızlı site kurabilirsiniz. 

Site kurulumu devam ederken bir yandan organik ürün toptancıları ile ilgili araştırma yaparak bu ürünlere yönelik tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Böylece satış yapmaya başladığınızda ilk dönemler sizin için daha verimli geçecektir. Bu durum kısa süre içerisinde organik ürün satış siteleri arasında öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Bkz. **İnternetten Alışveriş Trendleri 2021’de Nasıl Olacak?

Organik Ürün Satışı için Başlangıç Süreci

Organik gıda siteleri için kurulum aşamaları diğer e-ticaret siteleri ile aynı şekilde ilerlemektedir. Hazır e-ticaret paketleri ile site altyapısı kurduktan sonra doğrudan hedef pazar belirleyebilirsiniz. Bu aşamada organik ürün satışı için gerekli belgeler konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yasal sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için öncelikle şirket sahibi olma şartı vardır. Özellikle kargo anlaşmaları, sanal pos kurulumları, vergi yükümlülükleri ve bu gibi hizmetler için şahıs ya da limited şirketi sahibi olmalısınız. Bu şartı sağlamadığınız sürece organik ürün satan yerler arasında yer almanız mümkün olmayacaktır. Şirket kurulumu ve hedef pazar gibi aşamaların her birini eksiksiz olarak tamamlamalısınız.

Bkz. **E-Ticaret Sitemde Sattığım Ürünleri Nasıl Alabilirim?

Organik Ürün Satış Sitesi Açmak Ne Kadar Sürer?

Organik ürün satan firmalar arasında yer almak istiyorsanız bunun için ihtiyacınız olan süre kurulum için tercih ettiğiniz yönteme bağlı olarak farklılık gösterecektir. Eğer kurulumu e-ticaret paketleri ile yapıyorsanız bu durumda süreç sizin için biraz daha hızlı olacaktır. Belgeleriniz tam olduğunda hemen siteye ürünleri ekleyip satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun aksine organik ürün online satış için sıfırdan ya da açık kaynak kod yazılımları tercih ettiğinizde süreç sizin için biraz daha uzun olabilir. Bu nedenle site kurulum aşamasındaki seçimlerinizde dikkatli davranmalısınız.

Bkz. **Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

Online Organik Ürün Satmanın Avantajları Nelerdir?

Organik ürün satışı yapmak istiyorum diyorsanız kendinize bir sanal mağaza açabilir ve böylece sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede kendi markanızı yaratma fırsatı elde edebilir, online reklam ve pazarlama çalışmaları yapabilirsiniz. Örneğin organik tarım ürünleri online satış yapacaksanız markanıza ve ürünlerinize yönelik reklamlar hazırlayarak tüketicilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Online mağazalar size kampanyalar ve ürün fiyatlandırmaları konusunda daha geniş imkanlar sunacaktır. Kendi e-ticaret sitenizde diğer sanal pazarlara kıyasla serbest davranabilirsiniz. Çünkü sanal pazarlarda belli bir fiyatlandırma ve reklam politikası uygulanmakta, bunun dışına çıkılmamaktadır. Bu durum organik bebek ürünleri toptan satış yapacağınızda da geçerlidir.

Bkz. **E-Ticaret Sitenizde Satacağınız Ürünleri Nasıl Seçmelisiniz?

Bkz. **İşletmenizi Daha İyi Konumlandıracak E-Ticaret Stratejileri

Organik Ürünlerin Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternet üzerinden organik ürün satışı yapacağınızda site yönetimi, sipariş, ürün yönetimi, nakliye ve kargo gibi detaylara ekstra önem vermeniz gerekecektir. Sitenizin stok ve ürün kontrollerini düzenli olarak yapmalı, SEO çalışmalarını takip etmeli, site hızını ve çalışmasını takip etmeli, siparişlerin doğruca tüketiciye ulaştığından emin olmalısınız. Özellikle stok ve ürün yönetimi konusunda müşterilerinize taze organik ürünlerin gönderilmesini sağlamalısınız. Kurduğunuz organik gıda satış mağazası kapsamında hem ürün hem de marka bilinirliğini artırmanız adına size özel pazarlama çalışmaları yapmalısınız. Bunun için profesyonel bir destek alarak sitenize özgü reklam hizmeti alabilirsiniz. Evraklarınız, ürün fikriniz ve sermayeniz hazır ancak e-ticaret siteniz yoksa hemen Kobisi ile irtibata geçin. 15 dakikada sipariş almaya ve organik ürünlerin satışını yapmaya başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X