Müşterileri Değerli Hissettirmenin 4 Pratik Yolu

Pek çok işletmenin zor durumda olduğu bu dönemde; e-ticaret sahiplerinin müşterilerine özel bir ilgi göstermesi gerekiyor. Müşteri kaybını önlemek ve sadık müşteriler elde etmek için yeni yöntemler denemelisiniz. Aşağıda detaylı olarak anlatacağımız pratik yollar ile müşterilere kendini değerli hissettirirken; aynı zamanda müşteri portföyünüzü de geliştirebilirsiniz.

Okumaya devam et Müşterileri Değerli Hissettirmenin 4 Pratik Yolu

E-Ticarette Başarının Anahtarı: Kullanıcı Yorumları

E-ticaret sahiplerinin başarılı olabilmesinin pek çok yolu bulunuyor. Ancak başarının en büyük anahtarı kullanıcı yorumlarıdır. Kullanıcı yorumları, en etkili ve doğal pazarlama yöntemlerinden birisidir. Doğal bir pazarlama çeşidi dememizin sebebi ise, herhangi bir reklam ücreti harcamadan müşterilerinizin gerçek fikirlerine dayanan bir pazarlama çeşidi olmasından kaynaklıdır. Kullanıcı yorumları aynı zamanda, potansiyel müşterilerinizin de sunduğunuz ürün veya hizmet hakkındaki fikirlerini doğrudan etkiler ve ürünü satın almasına yardımcı olur. Kullanıcı yorumları neden bu kadar önemli?

Okumaya devam et E-Ticarette Başarının Anahtarı: Kullanıcı Yorumları

Müşterilerinizin Endişelerini Gidermek İçin İpuçları

Ticaretle uğraşıyorsanız bir numaralı endişeniz müşterilerinizin mutlu olmasıdır. Bu genelde para kazanmaktan da önemlidir. Çünkü kazancınızın sürekli olmasını garantileyen unsur müşterilerinizin sizden memnun kalmasıdır. Kurduğunuz işin kalıcı olmasını ve stabil bir büyüme içinde olmasını istiyorsanız müşterilerinizi ön planda tutmalı, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamalı ve olası endişelerini tespit edip bunları gidermek için aktif olarak çalışmalısınız. Pazardaki kalıcılığınız ve ününüz, kazandığınız para tamamen müşterilerinizin mutluluğuna bağlıdır. Bu nedenle müşteri memnuniyetini sağlamak için bazı ekstra adımlar atmanız gerekmektedir.

Okumaya devam et Müşterilerinizin Endişelerini Gidermek İçin İpuçları

Müşterilerin Sizi Tercih Etmesi için İpuçları

Tüketicilere oturdukları yerden bir tıkla istedikleri ürüne sahip olmalarını sağlayan ve elektronik ortamda gerçekleşen alternatif alışveriş platformu olan e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firma sayısı her geçen gün artıyor. Bu artış doğru orantılı olarak rekabeti arttırıyor. Peki tüketici neden başka bir siteyi değil de sizin sitenizi tercih etsin?

Müşterilerin sizi tercih etmesi için ipuçları sıraladık.

Okumaya devam et Müşterilerin Sizi Tercih Etmesi için İpuçları

Markanız Sevgililer Gününde Önde Olsun

Sevgililer Günü, perakende takvimdeki en büyük etkinliklerden biri haline gelmiştir. Bu günde piyasada büyük bir rekabet görülür. Peki siz bu rekabet için markanızın performansını ne kadar güçlendirdiniz ve daha iyisi için neler yapabilirsiniz?

Okumaya devam et Markanız Sevgililer Gününde Önde Olsun

E-Ticaret Sitesinde Ürün İadeleri Nasıl Azaltılır?

Ürün iadeleri e-ticaret sitelerinin en büyük sorunlarından biridir. Özel günlerde gönderilen ürün sayısındaki artıştan dolayı iade sayısı da birbirine doğru orantılı şekilde yükselişe geçiyor. Siparişi alan kişi ürünü beğenmediği ve hayallerindeki ürünle karşılaşmadığı zaman iade etme gereği duyuyor. Bu durum da e-ticaret sitenizden sağlayacağınız kazançta ciddi düşüşler meydana getiriyor. Ayrıca ürünün hazırlanması, paketlenip kargoya verilmesi de büyük zaman kaybı yaşanmasına sebep oluyor. Ancak birkaç değişim göstererek bu sorunu ortadan kaldırmak sizin elinizde. Gelin birlikte e-ticaret sitelerinde ürün iadeleri nasıl azaltılır okuyalım.

Okumaya devam et E-Ticaret Sitesinde Ürün İadeleri Nasıl Azaltılır?

E-Ticarette Başarılı Olmak için Gerekli 3 Madde

Bu yazımızda bahsedeceğimiz maddeler e-ticaret sitesi kurmak isteyen kişiler ve mevcut e-ticaret sitesini geliştirip başarıya ulaşmak içindir. Bu maddelerde hassas davranırsanız aynı ürünü satan diğer rakiplerinize göre çok daha kısa süre içerisinde müşteri potansiyelini artırma şansına sahip olacaksınız. Eğer yeni bir projeye başlamayı düşünüyorsanız ya da projenizi büyütmek istiyorsanız e-ticarette başarılı olmak için gerekli 3 maddeyi göz önünde bulundurarak hareket ederseniz çok daha mutlu müşteriler elde edebilir ve başarıyı yakalayabilirsiniz.

Okumaya devam et E-Ticarette Başarılı Olmak için Gerekli 3 Madde

Müşteriye Kendini Özel Hissettirmek Neden Önemlidir?

Gelişen teknoloji ve her gün farklı alanlarda oluşan iş alanı, piyasa içerisindeki rekabetin de artmasına yol açar. Başarılı ve piyasanın birincisi olmak istiyorsanız, rakiplerinize karşı her zaman bir adım önde olmak zorundasınız. Yenilikleri bir pencereden izlemektense, yeniliği oluşturarak tüm dikkatlerin üzerinizde olmasını sağlamalısınız.

E-ticaret sitenizdeki kullanıcılarınızın size sadık kalması ve yeni kullanıcıların ailenize katılması her zaman hedeflerinizin arasında. Bundan dolayı müşterilerinizin sizin için ne kadar değerli ve özel olduklarını hissettirmeniz gerekiyor. Kullanıcılarınızın sizden istediği samimiyeti ve dürüstlüğü yansıtmalısınız. Oluşturacağınız kişiye özgün kampanyalar, teşekkür notları ve dönüm günlerini kutlamak küçük gibi görünse de etkili bir stratejidir.

Okumaya devam et Müşteriye Kendini Özel Hissettirmek Neden Önemlidir?

E-Ticaret’te Bu Yılbaşı Daha Fazla Kazanın

Yeni yıl, insanların içinde yeni umutların yeşerdiği zamanlardır. Yeni yılın yaklaşmasıyla insanlar sevdiklerini mutlu etmek ve onları şaşırtacak sürprizler yapmak ister. Birbirlerine olan sevgilerini somutlaştırarak kendilerinden bir parça bırakırlar. Bu durumda da insanların alışverişlerinde ciddi bir artış oluşturur. Okumaya devam et E-Ticaret’te Bu Yılbaşı Daha Fazla Kazanın

E-Ticaret Sitelerinde Müşterilerin Ruhuna Hitap Etme Teknikleri

E-ticaret siteleri artık müşteri odaklı çalışmak zorunda. Müşterilerin zevkleri, hayat tarzları, istek ve ihtiyaçlarına cevap vermek satışları arttırmanın en kolay yöntemi. Bu noktada şirketlerin ve eticaret sitesi sahiplerinin CRM yani Müşteri İlişkileri Yönetimi konusunda uzmanlaşmaları ve bu konuya daha çok mesai harcamaları gerekir.  Okumaya devam et E-Ticaret Sitelerinde Müşterilerin Ruhuna Hitap Etme Teknikleri