Deprecated: Hook custom_css_loaded is deprecated since version jetpack-13.5! Use WordPress Custom CSS instead. Jetpack artık Özel CSS'i desteklemiyor. Özel stilleri sitenize nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için WordPress.org belgelerini okuyun: https://wordpress.org/documentation/article/styles-overview/#applying-custom-css in /var/www/blog.kobisi.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Facebook Takipçi Sayısını Arttırma Yöntemleri - Kobisi Blog
Sosyal Medya

Facebook Takipçi Sayısını Arttırma Yöntemleri

Facebook platformunda e ticaret siteleri takipçi sayılarını arttırarak daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve e ticaret müşteri portföyünü genişletebilir. Facebook takipçi sayısı 1,86 milyar  gibi muazzam bir rakama ulaşmışken bu kanalı doğru değerlendirmemek yazık olur. Facebook takipçi sayısı arttırma yollarını öğrenerek hedef kitlenizi genişletebilir ve reklamınızı yapabilirsiniz. Facebook pazarlaması, günümüzde tüm e ticaret sitesi sahiplerinin kullanması gereken en önemli mecradır.

Yakınlarınızdan Destek İsteyin

E ticaret sitesini kurduktan sonra hemen bir Facebook hesabı açmanız gerekir. Öncelikle takipçi toplayabilmek için listenizdeki tüm arkadaşlarınıza rica ederek, sayfanızı arkadaşlarıyla paylaşmalarını rica edebilirsiniz. Böylece halka halka takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Daha ileriki aşamalarda çok önerilmese de ilk etapta facebook sayfanız için takipçi satın alma yoluna da gidebilirsiniz.

Kullanıcıları Hoş Karşılayın

Kullanıcıları güzel bir şekilde karşılamanız onlar için oldukça etkileyici ve çarpıcı olacaktır. İnsanlar kendilerine jest yapan kişi ve işletmeleri asla unutmazlar. Kullanıcıların hafızasına kazınmak için eğlenceli, estetik ve şık bir video hazırlayabilir ve Facebook ana sayfasına koyabilirsiniz.

facebook-paylaşim

Facebook’ta İçerik Paylaşımı Yapın

Facebook’ta mutlaka blogunuzda paylaştığınız içerikleri paylaşın. Elbette çarpıcı ve kaliteli görseller ile birlikte kullanıcılara sunduğunuz faydalı içerikler onları etkileyecektir. E ticaret sitesinde sunduğunuz ürün ve hizmetlerin nasıl kullanıldığı ve neden kullanıldığı üzerine yazdığınız yazılar takipçilerin ilgisini çekecektir. Özellikle sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde yaptığınız paylaşımlar daha çok okunacaktır.

E Ticaret Sitenizde Sosyal Medya İkonları Bulundurun

Mutlaka e ticaret sitenizin üst köşesinde sosyal medya hesaplarınıza direk bağlanan butonlar bulundurun. Aynı şekilde blog sayfanızda da bu butonları bulundurmanız gerekir. Facebook takipçisi edinmek için, burada da web sitenizin linkini bulundurmanız gereklidir.

Yarışmalar Düzenleyin

Herkes yarışmaları sever özellikle sonunda bir ödül varsa… Bu yüzden mutlaka yılda birkaç kez yarışmalar düzenleyin. İşletmenizle ilgili bir soru sorup yanıtını isteyebilirsiniz. Sektörel bir soru sorup yanıt isteyebilirsiniz. Ya da yaratıcılığınızı kullanarak yarışmanın içine ürünlerinizi yerleştirebilirsiniz. Elbette yarışmayı kazanan kişiye ürünlerinizden birkaç örnek hediye göndermeniz gerekecektir. Fakat buradaki çok küçük maliyet size büyük bir takipçi ve ilgi kazandıracaktır.

indirim-promosyon

İndirim ve Promosyonlardan Haberdar Edin

İşletmenizde yaptığınız reklam kampanyaları, indirimli ürünler ve promosyon çalışmalarından kullanıcılarınızı mutlaka haberdar edin. Facebook takipçi kitlenizle bu haberleri paylaşarak satın alımları arttırabilirsiniz.

Takipçilerinizle Doğrudan İlişki Kurun

Facebook takipçi kitleniz ile mutlaka doğrudan iletişim kurun. Onların sorduğu sorulara çok hızlı bir şekilde açıklayıcı ve tatmin edici cevaplar verin. Yapılan yorumlara mutlaka cevap verin ve beğenin. Böylece kullanıcılar kendilerini değerli ve özel hissederler. Ayrıca yapılan olumsuz yorumlara da mutlaka olumlu yaklaşın. Bu konu üzerinde çalışacağınızı söyleyerek kullanıcıların kalbini kazanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X