E-Ticaret Sitenizi Yayınlamadan Önce Bakmanız Gereken Kontrol Listesi

E-ticaret sitesi kurarken insanların kullanımına sunmadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok özellik olacaktır. Kullanıcı deneyimini yüksek tutmak için gerekli testleri yapmanız ve kontrol yaparken kapsayıcı olmanız önemlidir. Hatasız ve doğru bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda hem satış hem de geniş müşteri portföyü hedeflerinize ulaşmış olacaksınız. Fark ettiğiniz her detayı bir kenara not alarak ilerlemeli, eksikler varsa bunları mutlaka gidermelisiniz. Sıklıkla kullanacağınız e-ticaret kontrol listesi şu olabilir:

Okumaya devam et E-Ticaret Sitenizi Yayınlamadan Önce Bakmanız Gereken Kontrol Listesi

Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sitesi ya da diğer ismi ile online satış sitesi müşterilerinize 7 gün 24 dört saat boyunca ulaşabileceğiniz ve beraberinde size pek çok avantaj getirecek bir uygulamadır. Mal ve hizmetlerinizi, yurt içi ve yurt dışı dahil olmak üzere, dört bir yanda bulunan insanlara kesintisiz şekilde ulaştırmanızı sağlayan bir web sitesiyle aylık ve yıllık gelir hedeflerinize kolayca erişebilirsiniz. Ancak öncelikle birkaç önemli bilgiye ve sürecin işleyişine hakim olmanız gerekir. 

Okumaya devam et Online Satış Sitesi Nasıl Kurulur?

Yeni Başlayanlar için E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi

E-ticaret ya da diğer ismi ile elektronik ticaret, mal ve hizmet satışının internet üzerinden gerçekleştirilmesi işlemidir. Bu ticaret şeklinde e-ticaret sitesi kurma işleminden sonra satış, teslimat, ödeme, müşteri desteği ve bunun gibi bütün hizmetler internet aracılığıyla verilir. Dolayısıyla e-ticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız öncelikle bu süreçlere aşina olmanız gerekecektir.

Okumaya devam et Yeni Başlayanlar için E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi

Neden E-Ticaret Sitesi Kurmalıyız?

E-ticaret sitesi kurmak konusunda halen daha kararsızlık mı yaşıyorsunuz? Karar verme sürecinde etkili olacak bir yazıyla sizlerleyiz. E-ticaret siteleri kısa süre içerisinde hızla büyüyen bir ivme kazandı. Öyle ki -en çok bilinen firmalar da dahil olmak üzere- hemen tüm işletmeler e-ticaret sitesi sahibi oldu. Fiziki mağazaların yerini sanal pazar yerleri, çevrimiçi ürün satış noktaları aldı. 

Aklınızda şu düşünce olabilir; “Onlar zaten satış yapan bilinen markalar, web sitesi kurmaları kolay. Site kursak bile biz nasıl müşteri bulacağız?”. Web sitesi kurmak da yeni müşterilere ulaşmak da aslında çok kolay!

Okumaya devam et Neden E-Ticaret Sitesi Kurmalıyız?

Adım Adım E-Ticaret Sitesi Oluşturma Kılavuzu

E-ticaret sitesi kurmak için birçok neden var. Bunların en başında da hitap edeceğiniz kitlenin artması gelir. Dünya genelinde yapılan anket değerlendirmelerine göre farklı ülke/şehirlere ulaşabilen çevrimiçi işletmelerin büyümesi, geleneksel işletmelere kıyasla daha hızlı ve daha yüksektir. E-ticaret işletmelerinin öngörülen satış sayısını tek başına tamamlaması, fiziki mağazaları sadece yüz yüze işlem yapmak isteyen kullanıcıların uğradığı bir mecraya dönüştürmektedir.

Okumaya devam et Adım Adım E-Ticaret Sitesi Oluşturma Kılavuzu

Sermayesiz Alışveriş Sitesi Kurulur mu?

Kendi işinizi kurmak isteyenler ama sermayesi olmayan veya az olanlar burada mı? Az sermaye ile sevdiğiniz işi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki yazımızı okuyarak!

Herkesin internet kullanması, e-ticaretin yaygınlaşması ve sanal pazar yerlerine olan ilginin artmasıyla birlikte, çok az bir bütçe ile kendi işinizi kurabilmeniz artık mümkün. Üstelik uygun fiyatlı e-ticaret altyapı hizmeti sunan bir firma ile anlaşırsanız, 15 dakikada alışveriş sitesine sahip olabilirsiniz!

Okumaya devam et Sermayesiz Alışveriş Sitesi Kurulur mu?

E-Ticaret Sitesi Kurmak | Online Mağaza Açmak için Gerekenler

Yeni normal düzenle birlikte, e-ticaret sitelerinin önemi ve değeri giderek arttı. Bu dönemde fiziki mağaza sahipleri e-ticaret site kurma adımları atmaya başladı. Özellikle pandemi döneminde fiziki mağazaların kazançlarının sıfıra yaklaşması ve online mağazalarında satışlarını ikiye katlaması göz önüne alınırsa, e-ticaret site kurmak mantıklı bir adım olacaktır. 

Okumaya devam et E-Ticaret Sitesi Kurmak | Online Mağaza Açmak için Gerekenler

E-Ticaret Sahipleri Yeni Normalleşme Düzenine Nasıl Uyum Sağlanmalı?

Koronavirüs (corona virüs) tedbirleri kapsamında yeni normalleşme adımları atılmaya başlandı. AVM’ler ve mağazalar yeniden açılmaya başlarken, firma sahiplerinin de uyması gereken bazı kurallar bulunuyor. Normalleşmeye başlıyoruz; ancak eski normal düzene geri dönmüyoruz 🙂

Herkesin bildiği üzere koronavirüs süreci en çok fiziki mağaza sahiplerini etkiledi. Dolayısıyla yeni normalleşme adımları da en çok yine bu kitleyi etkilemeye devam ediyor. E-ticaret sahipleri de bu yeni düzeni fırsat haline getirebilir. Tabii ki öncelikle bir e-ticaret sitesine sahip olmalısınız!

Okumaya devam et E-Ticaret Sahipleri Yeni Normalleşme Düzenine Nasıl Uyum Sağlanmalı?

Fiziki Mağazadan E-Ticarete Geçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelişen teknoloji ile birlikte, tüketicilerin alışveriş davranışları da değişmeye başladı. Artık tüketiciler; dokunarak değil, görerek alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Fiziki mağazalarda saatlerce vakit harcamak yerine, online mağazaları yani markaların e-ticaret sitelerini ziyaret ederek, tek tıkla aradıkları ürünü bulabiliyor ve kapılarına kadar ürünleri getirtiyorlar. Bu sayede de zamandan tasarruf ederek, kendilerine daha fazla vakit ayırabiliyorlar.

Okumaya devam et Fiziki Mağazadan E-Ticarete Geçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trendyol Mağaza Açma Rehberi

Büyük bir gelişim gösteren e-ticaret sektörü, firmaları farklı alanlarda da kazanç elde etmeye yöneltmiştir. Son yıllarda müşteri ağını genişleten online pazar yerleri, e-ticaret sahiplerinin en önemli kazanç kapılarından birisidir. Trendyol gibi büyük pazar yerlerinde mağaza açarak, satışlarını artırmayı ve geniş müşteri kitlelerine ulaşmayı hedeflemektedirler. 

Okumaya devam et Trendyol Mağaza Açma Rehberi