5 Adımda E-Ticaret Ürün Videoları Hazırlama

Dünya genelinde hızla yaygınlaşan elektronik araç ve gereçlerin kullanımı, farklı sektörleri de etkilemeye başladı. Bu sektörlerden biri de kuşkusuz e-ticaret sektörüdür. Youtube’un her yaş kitlesi tarafından sıklıkla kullanılması, insanları video içeriklerine karşı daha duyarlı hale getirdi. Bir alışkanlık haline gelen videolar, kullanıcıların ilgisini çekmekte ve hatta içlerinde video izleme isteği uyandırmaktadır. Peki işletmeler videoları kullanarak satışlarını nasıl artırabilir?

Okumaya devam et 5 Adımda E-Ticaret Ürün Videoları Hazırlama

5 Basit Adımda Çevrimiçi Mağazanızı Geliştirmek

Çevrimiçi mağazanızı geliştirmek ve daha fazla müşteri çekip satış yapmak sandığınız kadar da zor değil. Sizin için 5 basit adımda çevrimiçi mağazanızı nasıl geliştireceğinizi açıkladık.

Okumaya devam et 5 Basit Adımda Çevrimiçi Mağazanızı Geliştirmek

E-Ticaret’in 11 Rengi

Favori Renginiz Nedir?

Bir insanın en çok sevdiği renge bakarak çok fazla şey öğrenebilirsiniz ve aynı zamanda bir çevrimiçi mağaza için de kullandığı renklere bakarak çok şey söyleyebiliriz.

Renklerin İnsanlar Üzerindeki Psikolojisi

Seoul Uluslararası Renk Fuarı tarafından yapılan araştırmaya göre insanların %92’si alışveriş yaparken renklerin önemli bir rol oynadığını belirtmiştir. İster inanın ister inanmayın, kişisel tercihlerin önemli bir rol oynadığını söyleyen kesim %6’lık, koku ve işitmenin önemli bir rol oynadığını söyleyen kesim ise %1’lik gibi bir orana sahiptir. Tabii eğer bir oda kokusu ya da müzik CD’si satın almıyorlarsa.

Okumaya devam et E-Ticaret’in 11 Rengi

E-Ticaret Satışlarını Arttırmak için 5 Adım

E-ticaretin bir pazarlama yolu olması, küçük işletmelerin 7/24 dünyaya açılabilmesi ile ticaret sektöründe devrim etkisi yarattı. E ticaret satış işlemlerinin yaygınlaşması, çevrimiçi pazarlamacıların rahatça insanlara ulaşması demektir. Çevrimiçi satış yapmanın birden fazla kolay yolu var. Hem yeni başlayan hem de var olan mağazalar, e ticaret satış oranlarını kolayca arttırabilir. E-ticaret, her geçen gün değiştiği ve geliştiği için e-ticaret satış yöntemleri de aynı şekilde gelişiyor. Ancak yine de,  e ticaret satış oranlarınızı arttırmanın başlıca bir kaç adımı var. Okumaya devam et E-Ticaret Satışlarını Arttırmak için 5 Adım

E-Ticaret Satışlarını Arttırmanıza Yardımcı 5 Madde

Online alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte, küçük işletmeler dünyaya karşı kapılarını 7/24 açma yeteneği kazanarak perakende sektöründe devrim yarattılar. Kısa bir sürede çevrimiçi olarak çalışan perakende satıcıları, geleneksel yollarla yapılan satış rakamlarına yaklaşmaya başladılar. Hem geleneksel satış metotlarını uygulayan kişilerin hem de e-ticaret sayesinde para kazanan satıcıların satışlarını hızlandıracak oldukça kolay yollar var. Okumaya devam et E-Ticaret Satışlarını Arttırmanıza Yardımcı 5 Madde